twierdzę , wątpię , pytam
Blog > Komentarze do wpisu
elementarz

Jakoś nie lubię tych wszystkich panów, którzy "nie rozumieją kobiet". Zamiast porozmawiać z bezpośrednio zainteresowaną, szukają "ekspertów", którzy wskażą ten magiczny guzik, po naciśnięciu którego kobieta „zadziała” zgodnie z potrzebą. Jakoś nie lubię też tych panów, którzy „znają się kobietach”, bo mają głowę tak przepełnioną stereotypami, że miejsca w niej na człowieka nie ma.

Tak wszyscy jadą po tym biednym Coelho, że infantylny i oczywisty a jakoś elementarną zasadę, że "ludzie się różnią" trudno sobie przyswajają. Niektórzy powinni przyswajanie zacząć od tezy, że kobieta to człowiek. Każda. I każda oddzielny. Naprawdę. Nawet ta,  która jest drugą połówką od „my z mężem”.

Nie jesteśmy jednolitym (po)tworem  połączonym solidarnością jajników, nie musimy brać odpowiedzialności ani wstydzić się ani za Kaję Godek, ani za Krystynę Pawłowicz, ani za Kazimierę ani za nikogo innego.czwartek, 10 maja 2018, odwodnik

Polecane wpisy

  • Katar

    Dziś rano zrobiłam herbatę i zorientowałam się, że zupełnie nie mam na nia ochoty. Jestem zdrowa. Po siedmiu dniach katar odpuścił. Gdybym się nie leczyła to kt

  • kto powiedział, że martwe?

    Mówi się "złośliwość rzeczy martwych". Rozumiem, że to "martwych" oznacza nieżywych i to w bardzo wąskim rozumieniu życia jako jednej z form istnienia białka. M

  • nie rozumiem

    Jak to się dzieje? Patrzę w lustro - zgrabna, ładna laska; patrze na zdjęcia, na których oznaczył mnie lepki buc - jakaś gruba baba. O co tu chodzi?

Komentarze
Gość: spt, *.dynamic.chello.pl
2018/05/14 09:47:24
lubię prawdy objawione Coelho. dodają mi w życiu otuchy. i co mi kto zrobi ? ;)))
-
Gość: dees, *.204-14-84.ripe.coltfrance.com
2018/05/14 11:45:12
-
Gość: dees, *.204-14-84.ripe.coltfrance.com
2018/05/14 11:46:01
KOCHAM CIĘ. Święta prawda!!!!!!!!!!!!!!
-
2018/05/15 13:46:14
spt: Ja Ci zrobię, co zechcesz. Ja Ci mogę życzyć takich nakładów jak Coelho:).

ds: A tobie zrobię to tiramisu jak przyjadę:), będziesz mnie kochać bardziej.
-
Gość: Auuuć, *.zgnwola.waw.pl
2018/07/20 10:24:08
Na mnie Coelho działa budująco (z wyjątkiem "Weronika postanawia umrzeć"). Z tyłu mam, tych co mi mówią co czytać, a czego nie. W tym samym miejscu mam ich glam, cool itp. Zażyczyłam sobie Alchemika bym mogła sobie kolorować te jego mądrości. A i ostatnio czytałam bajki dla dzieci po angielsku (ciii mój angielski nie ogarnia dzieł dla wyższych wiekowo).
Jestę kobietą. Dojrzałą. Już mam w powyższym miejscu, co o mnie myśli facet, więc nie mam oporów. :D Bardziej interesuje mnie, co ja myślę o facetach.