twierdzę , wątpię , pytam
Blog > Komentarze do wpisu
elementarz

Jakoś nie lubię tych wszystkich panów, którzy "nie rozumieją kobiet". Zamiast porozmawiać z bezpośrednio zainteresowaną, szukają "ekspertów", którzy wskażą ten magiczny guzik, po naciśnięciu którego kobieta „zadziała” zgodnie z potrzebą. Jakoś nie lubię też tych panów, którzy „znają się kobietach”, bo mają głowę tak przepełnioną stereotypami, że miejsca w niej na człowieka nie ma.

Tak wszyscy jadą po tym biednym Coelho, że infantylny i oczywisty a jakoś elementarną zasadę, że "ludzie się różnią" trudno sobie przyswajają. Niektórzy powinni przyswajanie zacząć od tezy, że kobieta to człowiek. Każda. I każda oddzielny. Naprawdę. Nawet ta,  która jest drugą połówką od „my z mężem”.

Nie jesteśmy jednolitym (po)tworem  połączonym solidarnością jajników, nie musimy brać odpowiedzialności ani wstydzić się ani za Kaję Godek, ani za Krystynę Pawłowicz, ani za Kazimierę ani za nikogo innego.czwartek, 10 maja 2018, odwodnik

Polecane wpisy

  • o kalendarzach i tęsknocie

    Kalendarzy używam odkąd przeczytałam „Całe zdanie nieboszczyka” Chmielewskiej. Nie wiem czy pamiętacie ale to kalendarzyk i zawarte w nim dodatkowe

  • jak zepsułam Walentynki

    W pracy okrzepłam i zapuszczam korzonki. Znaczy nawiązuję relacje. Poprzedni tydzień był intensywny, ten zaczął się nerwowo, więc postanowiłyśmy z Kate po pracy

  • już za chwileczkę, już za momencik

    Welcome to the Berlinale a ja akurat na weekend lecę do Warszawy. Ale nic to. Od poniedziałku "tenisówki, cola light i z festiwalu na festiwal". 

Komentarze
Gość: spt, *.dynamic.chello.pl
2018/05/14 09:47:24
lubię prawdy objawione Coelho. dodają mi w życiu otuchy. i co mi kto zrobi ? ;)))
-
Gość: dees, *.204-14-84.ripe.coltfrance.com
2018/05/14 11:45:12
-
Gość: dees, *.204-14-84.ripe.coltfrance.com
2018/05/14 11:46:01
KOCHAM CIĘ. Święta prawda!!!!!!!!!!!!!!
-
2018/05/15 13:46:14
spt: Ja Ci zrobię, co zechcesz. Ja Ci mogę życzyć takich nakładów jak Coelho:).

ds: A tobie zrobię to tiramisu jak przyjadę:), będziesz mnie kochać bardziej.
-
Gość: Auuuć, *.zgnwola.waw.pl
2018/07/20 10:24:08
Na mnie Coelho działa budująco (z wyjątkiem "Weronika postanawia umrzeć"). Z tyłu mam, tych co mi mówią co czytać, a czego nie. W tym samym miejscu mam ich glam, cool itp. Zażyczyłam sobie Alchemika bym mogła sobie kolorować te jego mądrości. A i ostatnio czytałam bajki dla dzieci po angielsku (ciii mój angielski nie ogarnia dzieł dla wyższych wiekowo).
Jestę kobietą. Dojrzałą. Już mam w powyższym miejscu, co o mnie myśli facet, więc nie mam oporów. :D Bardziej interesuje mnie, co ja myślę o facetach.