twierdzę , wątpię , pytam
Blog > Komentarze do wpisu
odrobina popiołu na głowę czyli "zna proporcją, mocium panie"

Przemyślałam i zweryfikowałam nieco swoje zdanie na temat Owsiaka (spt, doceń, proszę:)

Dlaczego się wszyscy rzucili na Owsiaka? Z prawa i lewa. Wszyscy zajęli stanowisko w sprawie (nawet, cóż za ironia, ten od gwałcenia nietrzeźwych kobiet  i poddawania w wątpliwość atrakcyjności  Doroty Wellman, wyraził dezaprobatę) Feministki zawrzały świętym oburzeniem  bardziej (bo liczniej) niż zwykle a media tzw. prawicowe zachowały się jak gimnazjalista, który odkrył onanizm.   

Owsiak – heteroseksualny facet  wychowany w kulturze gwałtu,  z całą pewnością ma małą wrażliwość na seksizm nasz powszechny. Wiele (jeśli nie większość) kobiet jeszcze tej wrażliwości nie ma. To nie jest wada, to niestety instynkt przetrwania. Wiem po sobie, że łatwiej kobiecie grać w TĘ GRĘ, w której jest postrzegana przez pryzmat seksualności  i wykorzystywać to, niż walczyć o równe traktowanie.  Seksapil to nasz broń kobieca – prawda? Można się wkurwiać, ale tak to niestety działa.  Jestem inteligentna, mam wiedzę, doświadczenie i jestem  specjalistką w swojej dziedzinie. Naprawdę jestem dobra, ale nie zliczę sytuacji, w których  szybciej i skuteczniej załatwił za mnie sprawę dekolt i sposób „na blondynkę” niż by to zrobiły najwyższe kompetencje. Że się przyczyniam do kultury gwałtu?  Niestety, przyczyniam się. Znacznie bardziej niż Owsiak swoim durnym tekstem. Ale ja nie lubię Romantyzmu, nie chcą rządu dusz i nie nazywam się Milijon. Owsiak niestety z racji popularności za milijony kocha i cierpi katusze:). Wierzę, że nie miał złych intencji.

Był łatwym celem. Był bezpiecznym celem z gwarancją satysfakcji. Dlaczego nie komentuję, choć oczywiście MAM ZDANIE, rozmaitych wykwitów "intelektualnych" terlikowskich, cejrowskich, międlarów, pawłowiczy, zawiszów, radziwiłłów itp. (nawet wymienianie mnie brzydzi)? Otóż nie komentuję, bo jestem pewna, że każdy dodatkowy komentarz (nie ma znaczenia - jaki) podbija im bębenek popularności, a nic nie zmieni w sprawie. Nie komentuję, bo mogę usłyszeć, że to atak polityczny, skowyt świni od koryta oderwanej, że jestem szmatą, ubecką kurwą, morderczynią dzieci, kanalią i mam spadać na bambus.* 

Owsiak to porządny facet i nie buduje swojej popularności na nagłówkach gazet. Szkodzi mu taka „sława”. I nam wszystkich szkodzi, wszystkim z prawa i lewa. Owsiak to jedyna powszechnie znana osobowość medialna, która ŁĄCZY. Łączy w szlachetnej inicjatywie od dwudziestu lat, mimo rozwiniętej na dużą skalę i czynnie wspieranej przez kościół kampanii nienawiści przeciw sobie.

I Owsiak przeprosił.

Takie  pyrrusowe zwycięstwo.       

 

*to wszystko cytatyśroda, 09 sierpnia 2017, odwodnik

Polecane wpisy

  • kryzys roku siódmego

    Hanę poznałam ponad 15 lat temu na jakimś szkoleniu branżowych, z którego razem uciekłyśmy po podpisaniu listy i poszłyśmy do restauracji hotelowej na kawę. Rza

  • tak zupełnie poważnie

    Jeden z filarów mojej tożsamości to mój język polski. Język, który kocham. Język, który szanuję i szacunku do niego nauczyłam moje dziecko. Mogę wyznawać miłość

  • zawód jak każdy inny

    Wczoraj siedziałyśmy sobie z Lolką i Meg (przygarnięta do rodziny) w domu, robiłyśmy dobre rzeczy do jedzenia, oglądałyśmy filmy, gadałyśmy o książkach i o tym,

Komentarze
Gość: spt, *.dynamic.chello.pl
2017/08/09 13:25:41
Czy seksualność musi mieć jakąś rolę ? Uważasz że jak spierdolę sprawę klientowi to mi cycki pomogą ? BZDURA.

Wychowywał mnie ojciec - matka przez całe moje życie była wielką nieobecną. Gdy miałam 5 lat i zaczęłam sama chodzić na podwórko powiedział - jak zaczepi cię jakiś łobuz kopnij go mocno w jaja. to działa. jak miałam 33 lata i zdradzał mnie mąż - powiedział - chyba nie będziesz udawała że deszcz pada jak ci w gębę plują. stawiał na naukę i niezależność - mówił - umiesz liczyć - licz na siebie. jednocześnie gdy moja Babka podniosła larum że mam za duży dekolt - powiedział jej - ma fajne cycki - niech je pokazuje. I tak wyrosłam. Z niezależnością, wiedzą gdzie kopnąć i swobodą pokazania cycków . Jak jakiś facet się na nie gapi to wiem dlaczego. BO ŁADNE. Nic ponadto. Jak przekracza granice - dostaje kopa w jaja. I TO DZIAŁA. Feministyczne larum że seksizm i te sprawy kojarzy mi się z jojczeniem Ziobry co się na aplikację dostać nie mógł i uznał że TO ZNAJOMOŚCI. Ja się dostałam na cztery. BEZ ZNAJOMOŚCI. W ten weekend byłam na babskim wyjeździe. Koleżanka miała króciutkie spodenki i ja z zachwytem zauważyłam - ale masz śliczny tyłek! Gdybym była facetem a ona feministką byłaby awantura. A tak się udało. Po prostu stwierdziłam FAKT. Tyłki bywają śliczne. A SEKS POPRAWIA NASTRÓJ (dobry seks. faceci jeszcze tego nie łapią, że to musi być DOBRY SEKS). Chociaż w mojej ocenie to Krystynie Pawłowicz konsultacja psychiatryczna by się przydała a nie seks.
-
2017/08/09 14:12:23
No weź, w pracy nie operuję biustem tylko głową. Mówię o takich sytuacjach jak przełożenie kontroli na inny dzień, wejście bez kolejki, przyspieszenie procedury o takie gdzie, facet by miał trudniej. Seksualność nie musi mieć znaczenia, ale MA.
-
2017/08/09 15:40:13
SPT zabilas mnie :D

nie komentowałam poprzedniego wpisu, albowiem to, ze ta pani (podobno) ma piczkę, nie stawia mnie obok niej, albowiem nie uważam aby była kobieta, kobieta bowiem zachowuje się tak, ze nikomu, takiemu jak Jurek do głowy nie przyjdzie, aby ja obrażać, i to by było tyle na temat :)
-
2017/08/09 22:41:34
Nie znoszę, gdy kobiety załatwiają sprawy "na blondynkę". I jeszcze o ile nie mają refleksji, że to niewłaściwe, to mniejszy wkurz. Ale jeśli mają tego pełną świadomość, a i tak tym grają, to wydaje mi się dość obrzydliwe.
Nie znoszę też, gdy się smrody się rozmywa i trywializuje. Albo kontekstuje, w zależności od tego, czy zesmrodził się ktoś, kogo dotąd lubiliśmy lubić, czy wręcz przeciwnie.
Ale to ja.... O mnie się mówi potem: zasadnicza.
-
2017/08/09 23:02:22
martuha, mam też zalety dla równowagi:)
-
2017/08/10 08:10:17
chylę czoła!
I znowu powiedziałaś a właściwie nazwałaś to, czego ja nie umiałam. Tak. Komentowanie debilnych i jeszcze bardziej debilnych tekstów różnych takich mija się z celem. Nie komentujmy, nie udostępniajmy, nie dorabiajmy ryja tym co tak bardzo tego ryja chcą mieć. Myślimy: pokażę, wszystkim jaki to głupiec, żeby wiedzieli a efekt jest przeciwny...
Nie masz wrażenia, że teraz w ogóle jest dziwna moda na...głupotę, ignorancję, chamstwo? I nie mówię, naprawdę, nie mówię wyłącznie o polityce.
-
2017/08/10 09:16:33
Mam takie wrażenie ale co samo wrażenie miał Żeleński - Boy w XX leciu międzywojennym, więc nie wiem na ile to postępująca degradacja a na ile tylko wrażenie.
-
2017/08/10 10:04:51
obyś miała rację, że to tylko wrażenie

spt - naprawdę zazdroszczę ojca! Myślałam, że tacy nie istnieją, poważnie.
-
2017/08/15 15:20:03
Odwodnik - przecież wiem :)